Рада виключила із законодавства інститут народних засідателів

Рада виключила із законодавства інститут народних засідателів

30 вересня 2016 року набули законної сили зміни до Коснтитуції щодо правосуддя і Закон України "Про судоустрій та статус суддів". Цими документами було визначено, що правосуддя в Україні здійснюється професійними суддями та присяжними. З них було виключено поняття "народних засідателів". Разом з тим інтститут народних засідателів використовувався виключно в цивільному судочинстві, а саме: у справах про визнання фізичної особи безвісно відс ... Читати далі »

Зміст поняття Місце проживання дитини за Сімейним кодексом

Зміст поняття Місце проживання дитини за Сімейним кодексом

Під час спору батьків щодо місця проживання дитини іноді в позовних заявах можна зустріти вимогу про те, щоб визначити місце проживання дитини за певною адресою. Або, часом, суд може зазначити, що оскільки місце проживання дитини зареєстроване разом з матірю (батьком), тому спору про її місце проживання немає.

Погодитись з таким трактуванням поняття "місця проживання дитини" не можна, виходячи з наступного.

Що розуміється під терміно ... Читати далі »

Вирахувати 3 % річних

Вирахувати 3 % річних

Відповідно до статті 625 ЦК України боржник, який не повернув вчасно грошовий борг, зобовязаний на вимогу кредитора повернути крім боргу з врахуванням індексу інфляції, ще й 3% річних від простроченої суми.

Як розрахувати розмір інфляційних ми розказували в одній з попередніх публікацій. Сьогодні мова піде про те, як правильно розрахувати 3% річних.

Щоб вирахув ... Читати далі »

Татусі боряться за свої права

Татусі боряться за свої права

В Болгарії 26 грудня відзначають День батька. В цей день татусі виходять на вулиці і святкують з іншими батьками в знак солідарності.

Виключенням стало це свято у 2016 році. В цей рік татусі зібрались біля Болгарського парламенту в знак протесту проти одногобокого вирішення справ у випадку спорів батьків з мамами.

Так, у випадку виникнення спору, з татусів стягують аліменти на користь мам на утримання дітей. Але якщо мами не хотять давати дітей спілкуватись з ... Читати далі »

Європейський суд зобовязав Україну виплатити звільненим суддям компесацію за незаконне звільнення

Європейський суд зобовязав Україну виплатити звільненим суддям компесацію за незаконне звільнення

Європейський суд з прав людини 19 січня 2017 року ухвалив рішенням за скаргами 18 суддів, які були в період часу 2010-2013 роки звільнені з посади за порушення присяги. Цим рішенням зобовязано Україну випалити суддям по 5000 євро моральної компенсації.

Суд вказав, що у всіх випадках судами було порушено п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод щодо недотримання принципу незалежності та неупередженості судової системи. Та було ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 6 »