Зміст поняття Місце проживання дитини за Сімейним кодексом

Зміст поняття Місце проживання дитини за Сімейним кодексом

Під час спору батьків щодо місця проживання дитини іноді в позовних заявах можна зустріти вимогу про те, щоб визначити місце проживання дитини за певною адресою. Або, часом, суд може зазначити, що оскільки місце проживання дитини зареєстроване разом з матірю (батьком), тому спору про її місце проживання немає.

Погодитись з таким трактуванням поняття "місця проживання дитини" не можна, виходячи з наступного.

Що розуміється під терміно ... Читати далі »

Вирахувати 3 % річних

Вирахувати 3 % річних

Відповідно до статті 625 ЦК України боржник, який не повернув вчасно грошовий борг, зобовязаний на вимогу кредитора повернути крім боргу з врахуванням індексу інфляції, ще й 3% річних від простроченої суми.

Як розрахувати розмір інфляційних ми розказували в одній з попередніх публікацій. Сьогодні мова піде про те, як правильно розрахувати 3% річних.

Щоб вирахув ... Читати далі »

Татусі боряться за свої права

Татусі боряться за свої права

В Болгарії 26 грудня відзначають День батька. В цей день татусі виходять на вулиці і святкують з іншими батьками в знак солідарності.

Виключенням стало це свято у 2016 році. В цей рік татусі зібрались біля Болгарського парламенту в знак протесту проти одногобокого вирішення справ у випадку спорів батьків з мамами.

Так, у випадку виникнення спору, з татусів стягують аліменти на користь мам на утримання дітей. Але якщо мами не хотять давати дітей спілкуватись з ... Читати далі »

Європейський суд зобовязав Україну виплатити звільненим суддям компесацію за незаконне звільнення

Європейський суд зобовязав Україну виплатити звільненим суддям компесацію за незаконне звільнення

Європейський суд з прав людини 19 січня 2017 року ухвалив рішенням за скаргами 18 суддів, які були в період часу 2010-2013 роки звільнені з посади за порушення присяги. Цим рішенням зобовязано Україну випалити суддям по 5000 євро моральної компенсації.

Суд вказав, що у всіх випадках судами було порушено п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод щодо недотримання принципу незалежності та неупередженості судової системи. Та було ... Читати далі »

Як розрахувати розмір інфляційних для заборгованості?

Як розрахувати розмір інфляційних для заборгованості?

Що таке інфляційні або індекс інфляції? Під цим поняттям розуміють здешевлення грошей за певний період часу. Якщо, наприкад, індекс інфляції за червень 2015 року становить 100,4 %- це означає, що за червень кофіцієнт здешевлення грошей буде становити 0,004. Вираховується це наступним чином.

Наприклад: Якщо станом на 1 червня 2015 року особа заборгувала 10000 грн. За червень 2015 року індекс інфляції становить 1 ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 6 »