Посилено відповідальність за несплату аліментів

Посилено відповідальність за несплату аліментів

4 січня Президент України підписав Закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів. Цим Законо вводиться ряд обмежень для платників аліментів у випадку наявності у них заборгованості зі сплати алментів.

Ключовою є заборгованість зі сплати аліментів за 6 місяці. При наяності цієї заборгованості починаються негативні наслідки для платинків аліментів, та отримувачі мають право здійснювати деякі батьківські права та обов'язки щодо дітей - самостійно.

Так, внесено зміни в Сімейний Кодекс, згідно з якими у випадку наяності вказаної заборгованості, особа, з якої за рішенням суду проживає дитина, має право самостійно визначати місце проживання дитини, має право без дозволу іншого з батьків тимчасово вивозити дитину за межі України на відпочинок та оздоровлення.

Крім того, внесено певні обмеження платникам аліментів, у випадку наявності у них зазначеної заборгованості. Так вводяться обмеженні у праві керування транспортними засобами, у праві виїзду за кордон, у праві користування вогнепальною зброоєю та полювання.

Вводиться новий вид відповідальності - "СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ". Така відповідальність буде застосовуватись до боржинків за несплату аліментів.

Звертаємо увагу, що вказаний закон набуде чинності через місяць після його опублікування.

Також нагадуємо, що 17.05.2017р. було прийнято Закон, яким було змінено розміри аліментів, що стягуються на утримання дітей. Детальніше у статті Аліменти: Зміни у законодавстві.

 

Всього комментарів: 0
avatar