Як вивезти дитину на відпочинок за кордон, якщо батько не дає згоди

Як вивезти дитину на відпочинок за кордон, якщо батько не дає згоди

Дуже часто буває, що мама хоче вивезти дитину на відпочинок під час літніх канікул за кордон, але батько згоду на вивіз дитини не надає.

Як бути в такому випадку, і як отримати все ж таки дозвіл на вивіз дитини за межі України без згоди батька?

Перш за все треба зрозуміти, що у даному випадку Вам зможе допомогти тільки хороший адвокат та суд, оскільки батько та мати мають рівні права щодо своїх дітей (ст.141 СК).

Крім того, реально дитину вивезти за межі України тільки на час канікул. Якщо Ви хочете поїхати під час навчання - слід мати вагомі підстави: як то необхідність лдікування і т.д.У протилежному випадку Ваші шанси наближуються до "НУЛЯ".

Суд може надати дозвіл на вивіз дитини за межі України без згоди батька на відпочинок на час літніх канікул. Але процедуру треба починати заздалегідь, приблизно так, щоб у Вас в запасі було місяці 3-4.

Як правило, суд надає дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди батька на час літніх канікул без будь-яких проблем.

Щодо нормативно-правового забезпечення, то слід відзначити наступне.

Згідно ст.2 Закону України " Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" неповнолітній громадянин має мати спеціальний документ для виїзду за кордон або бути вписаним в закордонний паспорт того з батьків, з ким буде виїжджати.

За пунктом 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України вихзд дитини без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків може бути в однгму з таких випадків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;

- у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другог з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Вибиратей те, що Вам підходить, йдіть до адвоката і вирішуйте всі свої питання.

Всього комментарів: 0
avatar