Аліменти: зміни у законодавсті

Аліменти: зміни у законодавсті

Зміни в Сімейний Кодекс України щодо аліментів було внесено Законом від 17.05.2017р.

Тепер законодавчо закріплено, що звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів можуть ТІЛЬКИ ті батьки, з якими проживають діти.

Раніше мінімальний розмір аліментів був 30% прожиткового мінімуму. При цьому, розмір аліментів в твердій грошовій сумі міг бути і меншого розміру. Зараз ЗБІЛЬШЕНО мінімальний розмір аліментів. Він становить – 50% прожиткового мінімуму, встановленого на дитину відповідного віку.

В частині від заробітку визначається єдина частка, яка становить ¼ заробітку – на 1 дитину, 1/3 – на двох дітей, та ½ - на трьох дітей. Максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів. Якщо раніше вид стягуваних аліментів – «тверда грошова сума» чи «частина від заробітку/доходу» – мусив доводитися позивачем. То тепер сам позивач вибирає що це буде без будь-якого обґрунтування наявності постійного місця роботи (чи його відсутності).

Визначено, що аліменти є виключно власністю дитини. Той, хто отримує аліменти на дитину, може використовувати їх виключно в інтересах дитини. Крім цього, діти у віці 14-18 років мають право брати участь у розпорядженні аліментами

Законодавцем задумувалось як найбільш прогресивна норма – це можливість стягнення аліментів на підставі судового наказу. Більше того, цей вид судового наказу навіть не може бути оскаржено. Разом з тим, прогресивність цієї норми було зведено нанівець тим, що за розгляд заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів слід сплачувати судовий збір.

Всього комментарів: 0
avatar