Рада виключила із законодавства інститут народних засідателів

Рада виключила із законодавства інститут народних засідателів

30 вересня 2016 року набули законної сили зміни до Коснтитуції щодо правосуддя і Закон України "Про судоустрій та статус суддів". Цими документами було визначено, що правосуддя в Україні здійснюється професійними суддями та присяжними. З них було виключено поняття "народних засідателів". Разом з тим інтститут народних засідателів використовувався виключно в цивільному судочинстві, а саме: у справах про визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її померлою, визнання особи недієздатною, усиновлення, надання особі психіатричної допомоги у судовому порядку, та примусова госпіталізація до протитуберкульозного диспансеру. І з цивільного процесуального законодавства його виключено не було.

Стався колапс, коли необхідно було вирішувати вказану категорію справ, але спеціально усповноважених на це осіб - народних засідателів - не було.

От 09 лютого Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект №5271 "Про внесенняч змін в Цивільний процесуальний кодекс (щодо розгляду справ за участю присяжних)". Цими змінами передбачено, що всі справи, які повинні бути розглядатися за участю народних засідателів, тепер розглядаються за участю присяжних.

Всього комментарів: 0
avatar