Рада виключила із законодавства інститут народних засідателів

Рада виключила із законодавства інститут народних засідателів

30 вересня 2016 року набули законної сили зміни до Коснтитуції щодо правосуддя і Закон України "Про судоустрій та статус суддів". Цими документами було визначено, що правосуддя в Україні здійснюється професійними суддями та присяжними. З них було виключено поняття "народних засідателів". Разом з тим інтститут народних засідателів використовувався виключно в цивільному судочинстві, а саме: у справах про визнання фізичної особи безвісно відс ... Читати далі »

Татусі боряться за свої права

Татусі боряться за свої права

В Болгарії 26 грудня відзначають День батька. В цей день татусі виходять на вулиці і святкують з іншими батьками в знак солідарності.

Виключенням стало це свято у 2016 році. В цей рік татусі зібрались біля Болгарського парламенту в знак протесту проти одногобокого вирішення справ у випадку спорів батьків з мамами.

Так, у випадку виникнення спору, з татусів стягують аліменти на користь мам на утримання дітей. Але якщо мами не хотять давати дітей спілкуватись з ... Читати далі »

Стенфордський тюремний експеримент

Стенфордський тюремний експеримент

В 1971 році американський психолог Філіп Зімбарде провів експеримент, який повинен був виявити залежність людей, поміщених в замкнуте середовище від їх соціальної ролі.

Із 70 бажаючих студентів Стенфордського університету вибрали найбільш врівноважених 24 учасника, та їх було поділено на дві команди: увязнені та тюремщики. Сам Зімбарде виконував обовязки тюремного начальника. Експеримент повинен був тривати два тижня.

... Читати далі »

Судовий збір на 2017 рік

Судовий збір на 2017 рік

Як відомо, відповідно до Закону України "Про судовий збір" - розмір судового збору визначався виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, в якому здійснюється така сплати. Тому природньо, що із підняттям у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати більш як у два рази - до 3200 грн. - відповідно мав піднятися і, без того немалий розмір судового збору, який необхідно було б сплатити за звернення до суду. Що викликало н ... Читати далі »

Оприлюднено Закон Про Вищу раду правосуддя

Оприлюднено Закон Про Вищу раду правосуддя

Закон України "Про Вищу раду правосуддя" - одни із основоположних в новітній історії українського судочинства. Його прийняття чекали довго як діючі судді, так і пятирічки, у яких закінчились повноваження, так і кандидати на посаду судді вперше.

І ось 3 січня 2017 року його накінець було оприлюднено офіційно на сайті Верховної Ради України.

Треба нагадати, що прийняти він був 21 грудня 2016 року вночі. Такий поспіх був викликаній тією обставиною, що ч ... Читати далі »

« 1 2 3 »