Оприлюднено Закон Про Вищу раду правосуддя

Оприлюднено Закон Про Вищу раду правосуддя

Закон України "Про Вищу раду правосуддя" - одни із основоположних в новітній історії українського судочинства. Його прийняття чекали довго як діючі судді, так і пятирічки, у яких закінчились повноваження, так і кандидати на посаду судді вперше.

І ось 3 січня 2017 року його накінець було оприлюднено офіційно на сайті Верховної Ради України.

Треба нагадати, що прийняти він був 21 грудня 2016 року вночі. Такий поспіх був викликаній тією обставиною, що через 2 місяці закінчується трирічний строк притягнення суддів до відповідальності за порушення, вчинені під час Майдану. За його прийняття проголосувало 257 депутатів. 28 грудня 2016 року А.Парубій його підписав.

За своєю суттю Вища рада правосуддя буде нагадувати Вищу раду юстицію. Членами ВРП будуть 21 чоловік, з яких 10 представників буде обиратись на Зїзді суддів з числа діючих суддів чи суддів у відставці, по двоє чоловік буде призначати Президент України, а також обиратись Верховною Радою України, Зїздом адвокатів України, Зїздом науковців, та на Всеукраїнській конференції прокурорів. Голова Верховного Суду буде членом ВРП за посадою, і він буде єдиний, хто зможе суміщати роботу на своїй посаді з виконанням обовїязків на посаді члена ВРП.  

 

Всього комментарів: 0
avatar