Скандальний Закон Про освіту

Скандальний Закон Про освіту

Скандальний Закон України "Про освіту", що дозволить провести всесторонню реформу освіти, - нарешті підписаний Президентом України. Нагадаємо, що він був прийнятий 5 вересня 2017 року.
Згідно нього повна загальна середня освіта буде тривати 12 років, замість 11 теперішніх. Вона буде поділена на три етапи: початкова освіта - 4 роки, базова загальна освіта - 5 років, і спеціальна середня - 3 роки. Останній етап можна буде проходити як на базі школи, так і на базі спеціальних навчальних закладів.
Також, передбачається, що після проходження кожно етапу учні повинні будуть проходити ЗНО.
Найбільш скандальним пунктом Закону Про освіту є питання мови. Так, згідно вимог Закону, національні меншини зможуть отримувати освіту рідною мовою наряду з державною мовою до закінчення початкової школи. Далі всі предмети необхідно буде вивчати на державній мові. Рідна мова буде представлена як додатковий урок.Проти цієї скандальної норми виступили сусідні держави, такі як Росія, Польща, Угорщина, Молдаві, Румунія та ін.
Як заявили Президент  України та Міністр закордонних справ України, дана норма Закону Про освіту направлена на охорону українскої мови.
Цікаво, що реація сусідніх держав по своїй силі була обернено пропорційна наявності україномовних шкіл на її території.      

Всього комментарів: 0
avatar