Рада прийняла за основу проект закону Про Вищу раду правосуддя

Рада прийняла за основу проект закону Про Вищу раду правосуддя

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №5180 "Про Вищу раду провосуддя", який був внесений Президентом України та визначений ним як "невідкладний".

Як відмічалось в пояснюючій записці до документа, його ціллю являється встановлення організаційних передумов діяльності та правового статусу Вищої ради правосуддя (ВРП) як нового органу системи правосуддя шляхом закріплення на законодавчому рівні інструментів конституційної моделі ВРМ для забезпечення незалежної судової влади та її функціонування на принципах відповідальності та підзвітності громадськості.

Законопроект складається із загальної та особливої частин.Так в загальній частині вирішуються питання статусу Вищої ради правосуддя, її повноважень, порядку вибрання (призначення) членів ВРП, їх статусу, структура ВРП. В особливій частині визначено процедурні питання здійснення повноважень ВРП та його органів.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя повинна замінити собою Вищу раду юстиції, що передбачено змінами в Конституцію України в частині правосуддя, що вступили в сули 30 вересня 2016 року.

Всього комментарів: 0
avatar