Чи можна знімати відео в суді?

Чи можна знімати відео в суді?

В останній час нагальним є питання чи можна знімати відео в суді під час проведення судового засідання? Багато суддів знає відповідь на це питання, де-які - не знають. В будь-якому випадку сторони судового процесу цього не знають, або розраховують, що зловлять суддю зненацька, якщо приведуть людину з відео-камерою на справу, і суд тоді прийме рішення на їх користь,, або буде себе нервозно вести і зробить помилки.

З метою проведення розяснення з приводу цього питання і була написана дана стаття.

В дійсності питання можливості здійснення фото-, і відео- зйомки під час проведення судового засідання врегульоване в статтею 6 ЦПК України. ТАк в пункті 8 вказаної статті зазначено наступне:

"Учасники цивільного процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право робити письмові записи, а також використовувати портативні аудіотехнічні пристрої. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі."

Це означає, що в судовому засіданні під час розгляду справи можна здійснювати тільки письмоваі записи та проводити аудіозаписи портативними засобами. Для здійснення буь-якої іншої фіксації судовго засідання, в тому числі і відео, чи фото, необхідний дозвіл суду, який надається ухвалою судді за "наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі".

Ви запитаєте: "А що може зробити суд, якщо Ви будете самостійно без будь-якого дозволу проводити зйомку?"

Відповідь така: Адекватний суддя застосує до Вас захід процесуального примусу відповідно до статті 91 ЦПК України, а саме: спочатку зробить Вам попередження про недопустимість порушення правил поведінки в суді, а потім видалить Вас зі судового засідання.

На такій ноті закінчасться всі спроби вплинути на суд.

Всього комментарів: 0
avatar